کامپوزیت دندان چیست

کامپوزیت دندان در واقع به عنوان روشی موثر در دندانپزشکی زیبایی کاربرد دارد که باعث می شود دندان ها فرم و ترتیب بسیار مناسبی به خود بگیرند.
کامپوزیت که لایه ی بسیار نازکی است بر روی دندان ها قرار گرفته و باعث سفید شدن و منظم شدن دندان ها می گردد.
جنس کامپوزیت ها
ونیر کامپوزیت ها  از مواد رزین  تهیه می شوند و برای اینکه کاملا طبیعی جلوه نمایند نیاز به صیقل دارند ، دندانپزشک زیبایی برای استفاده از ونیر کامپوزیت و قرار دادن آن برروی دندان ها نیاز دارد تا  بخش کمی از ساختار دندان  را حذف نماید ، البته تراش ایجاد شده بدون کوچکترین آسیب به مینای دندان انجام خواهد شد .کامپوزیت ها بسیار سریع آماده می شوند و با تجربه ای که پزشک  در زمینه دندانپزشکی زیبایی دارد ،می توان این روش درمانی را در یک روز کامل کرد.به همین منظور است که امکان اصلاح طرح لبخند در یک جلسه وجود دارد.

کامپوزیت دندان
ماندگاری کامپوزیت ها

احتمال لک شدن در کامپوزیت ها وجود دارد  مثلاً مصرف قهوه مواد غذایی رنگی می تواند در تغییر رنگ آنها موثر باشد و البته ایجاد تراشیدگی در آنها وجود دارد. اما نگران نباشید تغییرات رنگ با انجام پولیش دندان رفع خواهد شد ،اگر نگران دوام آنها هستید باید بدانید که  رزین های کامپوزیت ها بسیار با دوام هستند و استفاده از آنها برای مدت چهار تا هشت سال امکان پذیر است. البته مراقبت و نگهداری منظم و اصولی از دندان ها می تواند در دوام آن تاثیر به سزایی بگذارد.
استفاده از روش ونیر کامپوزیت یا لمینیت دندان برای افرادی مناسب است که نیاز به بهبود رنگ، ظاهر، اندازه، و ساختار دندان هایشان دارند و به این ترتیب می توانند به کمک دندانپزسکی زیبایی  ظاهر دندان ها را زیباتر کنند. به جزموارد یاد شده  ونیر کامپوزیت را  می توان برای اصلاح تراشیدگی های محدود و ترک خوردگی های ایجاد شده در دندان ها نیز استفاده کنند . ونیر کامپوزیت ها آسیبی به دندان وارد نمی کند و در بیشتر موارد بدون تراش دندان انجام می گردد و می تواند شدید ترین بهم ریختگی های دندانی را اصلاح نماید .این روش به دلیل اینکه نیاز کمتری به کاهش ساختار طبیعی دندان دارد ، کامل کردن آن در یک جلسه ملاقات با دندان پزشک امکان پذیر است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =