یکی از به روزترین و پیشرفته ترین روش های از بین برنده چربی های زائد، لیپوماتیک در کلینیک زیبایی است این روش به نسبت سایر روش ها کمترین میزان عارضه و خطرات جانبی را به دنبال دارد و احتمال آمبولی بیمار در این روش بسیار پایین است. چنانچه بیمار اقدامات بعد از این عمل را به درستی انجام دهد، بهترین نتایج را خواهد گرفت و به ظاهر ایده آل خود می رسد.

 اقدامات بعد از عمل لیپوماتیک

– پس از اتمام عمل لازم است بیمار مقادیر زیادی آبمیوه و آب مصرف کرده تا آب های هدر رفته از بدن وی جبران شوند لازم به ذکر است که مصرف مشروبات الکلی به کل ممنوع است.

– چنانچه انجام عمل با کمک بی حسی موضعی صورت گرفته رعایت رژیم به خصوصی نیاز نیست و بیمار می تواند از رژیم های غذایی سابق پیروی کند.

– برای جلوگیری از افتادگی شکم و حجیم شدن این بخش و هینطور افتادگی و بدشکل شدن سایر اعضا، استفاده از گن های مخصوصی توسط پزشک توصیه می شود بهتر است بیمار به طور مرتب آن گن ها را تا کسب نتایج بهتر پوشیده و تنها به هنگام استحمام از بدن خارجشان کند.

– همان طور که گفته شد روز اول پس از جراحی لیپوماتیک مصرف مقادیر زیادی از مایعات و نوشیدنی های سالم از جمله مراقبت های بعد از انجام این عمل است .

– صرف غذاهای سبک در روز اول و منابع ویتامین c و اجتناب از استعمال دخانیات در دوره بهبودی از جمله مهم ترین اقدامات بعد از عمل لیپوماتیک بوده و در صورت عدم رعایت این موارد از سوی بیمار، عواقب آن متوجه شخص او خواهد شد .

– پس از سپری شدن یک هفته از روز عمل، وضعیت فرد تا حدودی به حالت عادی برگشته و می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد اما بهتر است انجام حرکات سنگین بدنی و حرکات ورزشی طبق نظر پزشک محدود شود.

– در تاریخ های مقرر به کلینیک زیبایی مراجعه کرده و نصایح پزشک خود را به درستی رعایت کنید مراجعات پس از عمل لیپوماتیک عموما 2 تا 3 جلسه می باشد.

لیپوماتیک

وضعیت بدنی بیمار پس از لیپوماتیک:

دوره بهبودی یا نقاهت بیمار پس از انجام لیپوماتیک ، معمولا بین 3 روز الی یک هفته متغیر است در مورد اکثر بیماران، پس از گذشت سه روز امکان انجام فعالیت های روزمره وجود خواهد داشت.

ترشحات پس از لیپوماتیک با توجه با ابعاد بافت های چربی بین 3 الی 6 روز به وقوع می پیوندد.

– پیدایش کبودی در بعضی بیماران طبیعی است و بعد از یک هفته رفع می شود.

– اگر پیش از عمل بیمار افتادگی پوست نداشته باشد، پس از عمل نیز با استفاده از گن ها این عارضه به وجود نخواهد آمد و پوست به شکل مطلوب جمع می گردد.

– در بیشتر بیماران تا یک هفته پس از لیپوماتیک مانعی برای پیاده روی نبوده و پس از سه ماه امکان انجام حراکات سنگین ورزشی وجود دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =