کاندیدهای مناسب برای ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی توسط دندانپزشک به داخل لثه ها قرار می گیرند جنس این پین های باریک از تیتنیوم است که با لثه و بدن سازگاری دارد و موجب عفونت و یا چیز دیگری نخواهد شد

افرادی که برخی از دندان های خود را از دست داده اند و برای جبران و جایگزینی دندان های خود می خواهند اقدام کنند چندین راه دارند:می توانید ار پروتز متحرک ، پروتز ثابت و یا ایمپلنت استفاده کنید.

 

افرادی برای ایمپلنت کاندید مناسب می باشند که دارای یک و یا چند دندان از دست رفته می باشند و این افراد در کل سلامت دندانی خوبی را ندارند.برخی از بیماری های لثه موجب می شوند که لثه و استخوان لثه تحلیل رود. افرادی که این بیماری ها را پشت سر گذاشته اند و مشکل دندانی شان از چند دندان پیچیده تر می باشد نیز نیاز به ایمپلنت خواهند داشت. و متخصصان و دندان پزشکان برای این افراد نیز می توانند لبخندی زیبا را به ارمغان بیاورند.

افراد در هر سنی که باشند می توانند برای انجام ایمپلنت دندان اقدام کنند چرا که سن به هیچ وجه عامل محدود کننده ای در انجام ایمپلنت نمی باشد و افراد در هر سنی که باشند می توانند برای انجام ایمپلنت اقدام کنند، مگر اینکه مشکلی در سلامت عمومی فرد باشد که مانع از انجام برخی از خدمات پزشکی بشود.به همین دلیل همه افراد با رده های سنی مختلف از نوجوان تا افراد کهن سال ۹۰ ساله می توانند برای داشتن لبخندی زیبا به دندان پزشکی ها مراجعه کنند و از انجام ایمپلنت بهره ببرند.

حتی در مواردی که فرد دارای بیماری های پیشرفته در لثه خود می باشد و یا افرادی که استخوان فک آنها دچار تحلیل (آتروفی) شده نیز قابل درمان می باشند.چرا که در غالب مواقع این مسائل برای انجام ایمپلنت دندان مشکل یا محدودیتی ایجاد نمی کنند.اما در این افراد دوره درمان ایمپلنت به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت چرا که ابتدا باید برای رفع عفونت اقدام کرد و آسیب های به وجود آمده را رفع کرد.

در کل افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید دارای شرایط کلی زیر باشند:

دارای لثه ای سالم،استخوان کافی در لثه برای جوش خوردن ایمپلنت و سلامت کلی بدن نیز باشند.برخی از افراد  که استخوان لثه را به اندازه مطلوب ندارند نیز می توانند ایمپلنت را انجام دهند اما ابتدا باید با روش های متفاوت و به روز برای احیای استخوان فک این افراد اقدام شود.

در درمان ایمپلنت بیماران باید حتما با پزشک همکاری لازم را داشته باشند و در زمان های مشخص شده و به موقع به پزشک مراجعه کنند که روند درمان با مشکلی مواجه نشود و ویزیت دندان ها به موقع توسط پزشک انجام شود.همچنین بیمار باید از سطح بهداشتی مناسبی در مورد دندان ها و لثه  برخوردار باشد، به همین دلیل استفاده روزانه از مسمواک و خمیردندان ضروری می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =